Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
X

Prohlédněte si nabídku
našich solitérních kamenů

Onyx

Onyx

Onyx je neprůhledná, poloprůsvitná odrůda křemene, forma chalcedonitu, achátu či karneolu. Vzniká v dutinách hornin při nízkých teplotách. Jedná se o polodrahokam, který je schopen rozzářit celý interiér. Onyx nabízí celou řadu barevných variacístruktur, díky čemuž je každý kus naprosto jedinečný.

Vlastnosti onyxu

Krása onyxu je bohužel vykoupena jeho křehkostí. I přesto však dosahuje na Mohsově stupnici 6. až 7. příčku a je velmi tvrdý. Nejčastější úpravou povrchu onyxu je leštění, které dá vyniknout jeho nádherné struktuře. Má vysoce luxusní vzhled a od něj se odráží také jeho vysoká cena.

Barva onyxu

I onyx nabízí celou škálu barevných variací. Barva onyxu je ovlivněna příměsemi horniny. Onyx má většinou barevný podklad a odlišně zbarvené mramorování, ovšem nemusí to být pravidlem. Onyx může být světel i tmavě okrový, červený, zelený, jantarově zlatý, šedivý bílý nebo hrát hned několika zcela odlišnými barvami najednou.

Využití onyxu

Onyx byl využíván již od starověku a vždy se jednalo o kámen pro vyvolené. Je hojně využíván ve šperkařství a coby ozdobný kámen do interiérů, ale také pro předměty denního užití, jako je nádobí, nádoby a jiné. Nejznámějším zástupcem onyxu u nás je známá příčka ve vile Tugendhat. Onyx je nejčastěji využívá pro výrobu:

  • Desky stolů
  • Obklady stěn
  • Výrobu prstenů, náušnic a jiných šperků


Kontaktujte nás

Pošlete nám dotaz, poptávku.

jmeno
email
telefon
zprava

Souhlasíte, že Vaše osobní údaje budou použity k odeslání formuláře do e-mailové schránky společnosti, aby měla možnost odpovědět na Váš dotaz.

Aktuálně

Kontakty

adresa

Pražská tř. 2850/66
370 04 České Budějovice

doba
Po - Čt 7:00 - 10:30 11:00 - 16:30
7:00 - 10:30 11:00 - 15:30

 

kamenictví

kamenická výroba

pomníky a hroby

oprava hrobů

sekání a zlacení písma, přípisy, písmo na sklo

údržba a čištění pomníků, hrobů

parapety

kuchyňské a koupelnové desky

stoly

schody

okrasné kameny

obklady krbů

grilovací kameny

obklady a dlažby

stavební práce

zakázková výroba

polotovary a komplety pro kameníky