Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
X

Onyx

Onyx

Onyx je neprůhledná, poloprůsvitná odrůda křemene, forma chalcedonitu, achátu či karneolu. Vzniká v dutinách hornin při nízkých teplotách. Jedná se o polodrahokam, který je schopen rozzářit celý interiér. Onyx nabízí celou řadu barevných variacístruktur, díky čemuž je každý kus naprosto jedinečný.

Vlastnosti onyxu

Krása onyxu je bohužel vykoupena jeho křehkostí. I přesto však dosahuje na Mohsově stupnici 6. až 7. příčku a je velmi tvrdý. Nejčastější úpravou povrchu onyxu je leštění, které dá vyniknout jeho nádherné struktuře. Má vysoce luxusní vzhled a od něj se odráží také jeho vysoká cena.

Barva onyxu

I onyx nabízí celou škálu barevných variací. Barva onyxu je ovlivněna příměsemi horniny. Onyx má většinou barevný podklad a odlišně zbarvené mramorování, ovšem nemusí to být pravidlem. Onyx může být světel i tmavě okrový, červený, zelený, jantarově zlatý, šedivý bílý nebo hrát hned několika zcela odlišnými barvami najednou.

Využití onyxu

Onyx byl využíván již od starověku a vždy se jednalo o kámen pro vyvolené. Je hojně využíván ve šperkařství a coby ozdobný kámen do interiérů, ale také pro předměty denního užití, jako je nádobí, nádoby a jiné. Nejznámějším zástupcem onyxu u nás je známá příčka ve vile Tugendhat. Onyx je nejčastěji využívá pro výrobu:

  • Desky stolů
  • Obklady stěn
  • Výrobu prstenů, náušnic a jiných šperků


Kontaktujte nás

Pošlete nám dotaz, poptávku.

jmeno
email
telefon
zprava

Souhlasíte, že Vaše osobní údaje budou použity k odeslání formuláře do e-mailové schránky společnosti, aby měla možnost odpovědět na Váš dotaz.

Aktuálně

Jak si vybrat kamennou kuchyňskou desku?

Jak si vybrat kamennou kuchyňskou desku?

28.11.2018 | Druhů kamenů je hodně a ve svých vlastnostech se mohou velmi lišit. Zde je pár bodů, které by vám měli pomoci s výběrem.

28.11.2018
Proč by měl být přírodní kámen v interiéru každého mileniála?

Proč by měl být přírodní kámen v interiéru každého mileniála?

17.10.2018 | Mileniálové jsou pány posledních trendů, moderních technologií a nejrůznějších životních vychytávek. Ovšem i v jejich životě by neměla chybět příroda, a to nejen během víkendů trávených v horách, ale také v jejich interiérech.

17.10.2018
Pískovec pradávný přítel člověka

Pískovec pradávný přítel člověka

10.09.2018 | Jak je možné, že naši předci si pro stavbu domovů vybírali zrovna pískovec? Kámen, který je proslulý svou měkkostí, špatnou odolností a krátkodobou trvanlivostí? Ne každý pískovec má tyto vlastnosti.

10.09.2018
Skládaný kamenný obklad je ideální volbou pro všechny milovníky přírody

Skládaný kamenný obklad je ideální volbou pro všechny milovníky přírody

22.08.2018 | Pojďme si říci, kdy je vhodné skládaný kamenný obklad vybrat, pro jaký druh kamene se rozhodnout a jak náročný je na údržbu.

22.08.2018
Umělý nebo přírodní kámen?

Umělý nebo přírodní kámen?

16.07.2018 | Pokud se i vy rozhodnete otevřít tomuto přírodnímu materiálu dveře svého domu, pak možná narazíte na dilema, zda použít přírodní či umělý kámen.

16.07.2018
Jak využít kámen pro luxusní vzhled vašeho interiéru a přitom neutratit veškeré úspory?

Jak využít kámen pro luxusní vzhled vašeho interiéru a přitom neutratit veškeré úspory?

05.07.2018 | Pojďme se podívat na různá řešení, díky kterým může být kámen i ve vašem interiéru a zároveň neublížíte svému rozpočtu.

05.07.2018

Kontakty

adresa

Pražská tř. 2850/66
370 04 České Budějovice

doba
Po - Čt 7:00 - 10:30 11:00 - 16:30
7:00 - 10:30 11:00 - 15:30

 

kamenictví

kamenická výroba

pomníky a hroby

oprava hrobů

sekání a zlacení písma, přípisy, písmo na sklo

údržba a čištění pomníků, hrobů

parapety

kuchyňské a koupelnové desky

stoly

schody

okrasné kameny

obklady krbů

grilovací kameny

obklady a dlažby

stavební práce

zakázková výroba

polotovary a komplety pro kameníky